petak, 13.03.2015.

NK Zadar - NK Bjelovar 3 : 2

Od Sezona 2014/15

Ono što je uspjelo pionirima na žalost nije uspjelo i kadetima. Kadeti NK Bjelovar završili su natjecanje u Kupu HNS-a za kadete izgubivši rezultatom 3 : 2 u četvrfinalnoj utakmici protiv NK Zadar. Protivničku ekipu sačinjavali su igrači 98.godišta koji igraju u prvoj HNL za kadete, fizički su bili jači i uigraniji. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova. Kod naše ekipe nedostajala je agresivnost dok su zadrani imali incijativu i prilike. Odmah početkom drugog poluvremena domaćini su poveli 1 : 0 nakon čega je naša ekipa počela agresivnije igrati. Samo dvije minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za Bjelovar kod kojeg Franjo Jaković izjednačava na 1 :1. U 59. minuti Zadar povisuje na 2 : 1, a deset minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za Zadar: 3 : 1. Naši kadeti u 73. minuti smanjli su golom Matea Jakšića na 3 : 2. Pokušavao je Bjelovar izjednačiti kako bi izborili penale, ali zadrani su i dalje bili čvrsti u obrani do kraja utakmice.

Za Bjelovar su nastupili: Juraj Fanton, Marko Čupić, Patrik Šantalab, Marino Jedvaj, Nino Majdandžić, Marin Nikolić, Franjo Jaković, Franko Kovačević, Bruno Adžam, Luka Mikšec, Alessandro Kos, Filip Makopek-Pušec, Mate Tominac, Mateo Jakšić, Jurica Šepoval, Igor Babec, Davor Šotola i Danijel Dujić.

Čestike kadetima NK Zadar na pobjedi! U polufinale Kupa HNS-a plasirali su zajedno sa GNK Dinamo, HNK Cibalia i pobjednikom utakmice HNK Hajduk i RNK Split.

Teško je ne spomenuti da se je utakmica igrala na vrlo lošem terenu gdje se nije mogla razviti normalna nogometna igra. Igralište je na nekim mjestima blatnjavo, a na nekim vrlo suho i bez trave, a da ne spominjemo koliko je neravno i kako iz terena vire poklopci od prskalica. Gledaoci su utakmicu mogli pratiti sa pločnika na ulici iznad igrališta. Ako ništa drugo to je bila utjeha da na našem bjelovarskom gradskom stadionu i nije tako loše, kad je u jednom velikom Zadru tako. ;-)

Naša ekipa u nedjelju u 18. kolu dočekuje Hrvatski Dragovoljac. Nadamo se revanšu za 0 : 2 u Zagrebu.

Objavljeno u 08:10 • Komentari (0) • Isprintaj#

<< Arhiva >>

Opis bloga

Školu nogometa "dr Anđelko Višić" u Bjelovaru polazi nekoliko godišta malih nogometaša, a jedni od najuspješnijih su oni rođeni 1999. godine. Pod stručnim nadzorom i budnim okom svojeg učitelja, trenera i nadasve prijatelja djece Maria Kosa ostvarili su već zavidne sportske rezultate. Blog je otvoren sa namjerom da na ovom mjestu zajedno pratimo sportske uspjehe (i neuspjehe) naših malih nogometaša i saznajemo informacije o rasporedima treninga i utakmica. Postovima će se javljati trener Mario i zainteresirani roditelji, a nadamo se i prigodnim i konstruktivnim komentarima i prijedlozima, sve u cilju da damo maksimalnu podršku našim nogometašima i treneru.