subota, 25.10.2014.

12.kolo Međuregionalne lige: GNK Dinamo - NK Bjelovar 5 : 1

Od Sezona 2014/15

Nakon osam uzastopnih pobjeda u prvenstvenim utakmicama danas je naša ekipa zabilježila poraz, ukupno treći. Iako su u utakmicu krenuli silovito i borbeno, te čak i poveli početkom prvog poluvremena golom Matea Jakšića, u nastavku nažalost nismo vidjeli očekivanu igru. Dinamo je polako, ali sigurno nametnuo svoju igru te i izjednačio na 1 : 1. Naša ekipa kao da se je povukla, prepustila je sredinu terena Dinamu što nikako nije slutilo na dobro. Ponadali smo se da će u drugom poluvremenu naši dečki uspostaviti svoju prepoznatljivu igru, što je nažalost izostalo. Bilo je nekoliko pokušaja da se kontranapadima nešto učini, no neprecizna dodavanja naših i brza presijecanja lopte igrača Dinama osujetili su te napade. Dinamo je bio čvršći, brži i na kraju efikasniji. U drugom poluvremenu zaredala su se 4 gola Dinama, te je utakmica završila rezultatom 5 : 1.
Čestitke Dinamu, a našim dečkima poruka: ovaj poraz je samo jedna izgubljena bitka iz koje se može puno toga naučiti.

U slijedećem 13. kolu koje bi se trebalo odigrati u nedjelju 02.11. naši kadeti dočekuju gradske rivale NK Mladost.

Objavljeno u 21:36 • Komentari (0) • Isprintaj#

nedjelja, 19.10.2014.

11.kolo Međuregionalne lige: NK Bjelovar - NK Koprivnica 3 : 0

Još jedna lijepa jesenja sunčana i topla nedjelja i još jedna lijepa pobjeda naših kadeta.
Na pomoćnom i nažalost neravnom i izbušenom terenu gradskog stadiona naši dečki pobjedom od 3 : 0 nad NK Koprivnica ubilježili su nova 3 prvenstvena boda. Strijelci su Mateo Jakšić (2) i Marin Nikolić.
Mi roditelji/navijači ponadali smo se da ćemo ovu utakmicu gledati sa tribina i da će igrači imati puno kvalitetniji teren za igru, ali to je se nije ostvarilo. Postavlja se pitanje što se to mora dogoditi pa da ova ekipa kadeta zasluži odigrati utakmicu na glavnom terenu. Očito trenutni plasman na tablici nije dovoljan...

Čestitamo dečkima i treneru!

Slijedeće 12. kolo naši kadeti igraju u subotu 25.10. u Zagrebu protiv GNK Dinama.

Objavljeno u 20:44 • Komentari (0) • Isprintaj#

utorak, 14.10.2014.

Finale Kupa NS BBŽ: NK Bjelovar - NK Mladost 2 : 0

Danas je u Bjelovaru na gradskom stadionu odigrana finalna utakmica Kupa NS Bjelovarsko-bilogorske županije između domaćina kadeta NK Bjelovar i njihovih vršnjaka iz NK Mladosti iz Ždralova. Nažalost moja malenkost nije bila na utakmici već na svom radnom mjestu, pa će ovog puta izostati poduži tekst popraćen sa više fotki, ali ću prenijeti ono što najvažnije.

Naši kadeti pogotcima Franje Jakovića u drugom poluvremenu utakmice ostvarili su pobjedu rezultatom 2 : 0 i tako osvojili poveći pehar i titulu pobjednika Kupa Nogometnog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije. Time su se plasirali u daljnje Kup natjecanje kadeta.

Čestitke dečkima i treneru Kosu!

Objavljeno u 21:53 • Komentari (0) • Isprintaj#

subota, 11.10.2014.

10.kolo Međuregionalne lige: NK Lokomotiva - NK Bjelovar 3 : 4

Još jedan lijepi sunčani i topli jesenski dan dodatno su nam danas uljepšali naši dečki pobijedivši u gostima svoje vršnjake iz NK Lokomotiva. Istina, mi navijači smo se za vrijeme utakmice dobrano iznervirali, ali smo to uspješno skrivali pred navijačima/roditeljima igrača NK Lokomotiva, kako bi svojom mirnoćom pokazali da je sve pod kontrolom i da nema razloga za brigu. ;-) To se ne bi moglo reći za trenera Kosa koji je ostao bez glasa na kraju utakmice, ali će ga dalje zasigurno pratiti dobar glas. ;-)

Dakle, naši kadeti doslovno su u zadnjoj minuti zabili pobjedonosni gol i iščupali velika tri boda na Kajzerici.
K tome treba reći da je ekipa odigrala bez Franka koji odslužuje svoj crveni karton, Patrika kojemu nije evidentiran potrebni liječnički pregled za nastup u nastavku prvenstva, te ozlijeđenog Filipa Makopeka. Bjelovar je poveo golom Matea Jakšića u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu povećano je vodstvo na 2 : 0 golom Filipa Ocvireka. No, naša ekipa kao da je malo zastala i uljuljala se u svoje vodstvo jer Lokomotiva se nije predavala i sa dva uzastopna pogotka uspjela je rezultat dovesti na 2 : 2. U jednoj brzoj kontri Franjo Jaković zaobilazi protivničkog vratara i povećava na 3 : 2. I onda novi šok... kazneni udarac za Lokomotivu. Lopta lijevo, Juraj desno, 3 : 3. Nakon toga jedan igrač Lokomotive dobiva i drugi žuti, te crveni, a naši nastavljaju sa igračem više. I kada smo se već pomirili sa neriješenim rezultatom, u zadnoj minuti izvođenje slobodnog udarca nakon prekršaja sa sredine terena u šesnaesterac Lokomotive. U sveopćoj gužvi lopta dolazi do Filipa Ocvireka koji ju uspješno šalje u gol i 4 : 3 za Bjelovar. I samo se sekunde broje do kraja i velikog veselja naše ekipe!

Ovom pobjedom naša ekipa učvršćuje svoju poziciju u vrhu tablice. Zauzima drugo mjesto sa utakmicom manje, dok prvo drži NK Sesvete koji sutra odigrava utakmicu sa NK Mladost u Ždralovima nakon čega će se znati konačan poredak nakon 10 kola. Tablicu i rezultate možete vidjeti OVDJE.

Igrali su: Juraj Fanton, Nino Majdandžić, Jurica Šepoval, Marino Jedvaj, Nikola Kozić, Luka Mikšec, Marin Nikolić, Filip Ocvirek, Franjo Jaković, Marko Čupić, Bruno Adžam, Mateo Jakšić, Mate Tominac, Davor Šotola, dok su se odmarali Patrik Šantalab, Filip Makopek i Franko Kovačević.

Objavljeno u 19:05 • Komentari (0) • Isprintaj#

srijeda, 08.10.2014.

9.kolo Međuregionalne lige: NK Bjelovar - NK Karlovac 5 : 1

Lijepo sunčano dopodne na Dan neovisnosti proveli smo danas uz out liniju grbavog i pijeskom zasutog pomoćnog igrališta na gradskom stadionu u Bjelovaru. Naši dečki dočekali su kadete iz Karlovca i još jednom pokazali da svojom igrom zaslužuju biti u vrhu. Zahvaljujući dobroj obrani Juraj gotovo da nije imao posla izuzev pri kraju utakmice kada je Karlovac imao 3 kornera iz kojih su i uspjeli dati jedan utješan gol. Vezni red i napad nizao je akcije i prilike pa tako i golove: Franjo Jaković, Mateo Jakšić, Filip Ocvirek, Mate Tominac i Patrik Šantalab. Cijela ekipa odigrala je odlično, a na klupi su se odmarali "crveni" Franko i ozlijeđeni Marin.

U subotu našu ekipa ide u Zagreb, na Kajzericu, gdje će se ogledati sa trenutno drugoplasiranom ekipom NK Lokomotiva. Zasigurno će to biti teška utakmica, ali nadamo se novim bodovima. Naši kadeti sa utakmicom manje i sa 18 bodova drže 3.mjesto iza Sesveta (21.bod) i Lokomotive (19.bodova).

Rezultate ostalih utakmica i trenutni poredak pogledajte OVDJE.

Objavljeno u 19:26 • Komentari (0) • Isprintaj#

utorak, 07.10.2014.

8.kolo Međuregionalne lige: HNK Gorica - NK Bjelovar 1 : 2

Prošle nedjelje u Velikoj Gorici odigrana je utakmica 8. kola u kojoj je naša ekipa pobjedom u gostima ostvarila nova tri boda. Golovima Jakovića i Tominca zabilježena je pobjeda rezultatom 1 : 2, iako je Bjelovar u drugom dijelu utakmice ostao bez igrača manje zbog crvenog kartona (Kovačević). Zbog prigovora sucu isključen je i trener Kos.

Sutra, u srijedu, na gradskom stadionu u Bjelovaru, sa početkom u 11h odigrati će se utakmica 9.kola u kojoj naša ekipa dočekuje NK Karlovac. U subotu, u Zagrebu na Kajzerici je već slijedeća utakmica 10. kola protiv NK Lokomotiva.

Trenutni poredak u tablici i ostale rezultate možete pogledati OVDJE.

Objavljeno u 20:39 • Komentari (0) • Isprintaj#

<< Prethodni mjesec | Sljedeći mjesec >>

Opis bloga

Školu nogometa "dr Anđelko Višić" u Bjelovaru polazi nekoliko godišta malih nogometaša, a jedni od najuspješnijih su oni rođeni 1999. godine. Pod stručnim nadzorom i budnim okom svojeg učitelja, trenera i nadasve prijatelja djece Maria Kosa ostvarili su već zavidne sportske rezultate. Blog je otvoren sa namjerom da na ovom mjestu zajedno pratimo sportske uspjehe (i neuspjehe) naših malih nogometaša i saznajemo informacije o rasporedima treninga i utakmica. Postovima će se javljati trener Mario i zainteresirani roditelji, a nadamo se i prigodnim i konstruktivnim komentarima i prijedlozima, sve u cilju da damo maksimalnu podršku našim nogometašima i treneru.