nedjelja, 27.03.2011.

18.kolo Regija "A" Ludbreg: Podravina - Bjelovar 0 : 3

Osjetno oslabljeni bez Juraja Fantona, Jurice Baronića i Arijana Resa koji nisu mogli nastupiti zbog ozljede odigrali smo utakmicu u Ludbregu i pobijedili sa 3 : 0. Utakmicu smo počeli u sastavu: Fanton-Turković (Butorac), Majdandžić, Hudaček, Kozić(NIkolić)-Rebić, Brezina, Rajić, Jaković(Prodanić)-Jurčević(Mlinarić), Kovačević. Prvo poluvrijeme proteklo je bez kontrolirane igre kojoj težimo, bilo je puno brzopletosti, netočnih dodavanja. U takvoj igri ipak smo stvorili 3 izgledne prilike iz kojih nismo uspjeli postići gol. U drugom poluvremenu sasvim druga igra u kojoj smo stvorili desetak prilika od kojih su Franko Kovačević dva puta i Matej Hudaček jedanput postigli zgoditke. Treba naglasiti kako solidna domaća ekipa nije uputila ni jedan udarac prema našem golu. U slijedećem kolu je derbi kola u kojemu se sastaju Bjelovar i Varaždin.

Od Sezona 2010/11

Danas je u Rajiću na tamošnjem nogometnom igralištu po vjetrovitom i prohladnom vremenu odigrana prvenstvena utakmica između naših pionira i pionira NK Čakovec. Većinu nas roditelja i navijača iznenadio je odličan teren koji bi bez imalo pretjerivanja posramio blatnjavo Dinamovo igralište u Maksimiru. Naši dečki ostvarili su pobjedu i vrijedna nova tri boda. Iako su dominirali tijekom cijele utakmice, česta neprecizna dodavanja i povremene gubitke koncentracije i discipline možemo pripisati ponajprije jakom vjetru. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1 : 0 za našu ekipu, a gol je postigao Mario Rajić. U drugom poluvremenu na 2 : 0 povisio je Franko Kovačević, a na konačnih 3 : 0 postavio je Leonardo Mlinarić.
Igrali su: Igrali su: Juraj Fanton, Toni Brezina, Arijan Res, Nikola Kozić, Marijo Rajić, Jurica Baronić, Borna Rebić, Leonardo Mlinarić, Franko Kovačević, Marko Butorac, Fran Turković, Matej Hudaček, David Jurčević, Franjo Jaković, Nino Majdančić, Marijano Prodanić i Marin Nikolić. U slijedećem kolu naša ekipa gostuje u Ludbregu.
Čestitke ekipi i treneru na pobjedi!

Objavljeno u 23:51 • Komentari (0) • Isprintaj#

petak, 18.03.2011.

Godinu dana ovog bloga!

I sam sam se iznenadio uvidjevši da je jučer bila 1. godišnjica postojanja ovog bloga. Prvi pozdravni i uvodni post napisan je 17.03.2010:

Prije nepunih mjesec dan pokrenuo sam automatiziranu analitiku bloga: broj postova, broj posjeta, mjesta odakle se čita blog, itd. Nakon mjesec dana postaviti ću ovdje rezultate analitike. Trenutni rezultati su u skladu sa prirodom bloga koji je namijenjen manjem broju zainteresiranih, ali ima i zanimljivih detalja: blog se čita i u Srbiji i u BiH.
Postovi se pišu kada ima nekih novosti, no ono što nedostaje je interakcija čitaoca i pisaca postova: trenera Kosa i moje malenkosti. Vrlo je malo komentara i pitanja, kao da se još nismo navikli na ovaj način komunikacije. Možda bi neki bili sretniji da umjesto bloga postoji službeni Facebook profil, ali za sada ništa od toga, barem što se mene tiče.

Za one koji ne znaju... škola nogometa pokrenula posebnu web stranicu što je za svaku pohvalu:

Pozivam roditelje i igrače da svojim postovima i komentarima blog učinimo zanimljivijim, dobrodošli su prijedlozi o novim temama, npr. čime nam se to djeca/igrači još bave osim nogometom, itd. Mole se zainteresirani roditelji koji imaju ideju i želju napisati neki post na neku temu neka mi se jave u e-mail boris.fanton@gmail.com kako bih im omogućio pisanje posta.

PET -
SUB 10.00 Regija "A" NK "Bjelovar" - NK "Čakovec"
NED 10.00 Prijateljska utakmica - ekipa Regije "B"

Objavljeno u 12:43 • Komentari (0) • Isprintaj#

subota, 12.03.2011.

16. kolo Regija A NK Mladost Ždralovi - NK Bjelovar 1 : 1

Danas je u Ždralovima sa početkom u 10h odigrana prva utakmica nastavka prvenstva Regije A odnosno 16. kolo. Vrijeme je bilo sunčano i toplo, jedino je potpuni ugođaj kvario neugodan vjetar. Znamo da se ne radi tek o pukoj prvenstvenoj utakmici već i o svojevrsnom gradskom derbiju u kojemu se rivali žele dodatno dokazivati. Ako se prisjetimo, Mladost je u 1. kolu u kolovozu prošle godine na gradskom stadionu odnio pobjedu rezultatom 1 : 2, pa je za pretpostaviti da je taj poraz bio dodatni motiv za pobjedu u Ždralovima.
Mladost je u prvom poluvremenu iz brzog kontranapada poveo 1 : 0. Iako je naša ekipa držala loptu u svojim nogama gotovo 70% vremena igrajući od noge do noge izostala je efikasnost u napadu. U prvom poluvremenu vidjeli smo tek jedan udarac prema golu koji je nažalost završio visoko preko gola. U drugom poluvremenu naša ekipa nastavlja istom discipliniranom igrom, ali bez efekta u završnici napada, dok Mladost nastoji brzim kontranapadima povećati prednost. Tek negdje drugoj polovici drugog poluvremena udarcem Franje Jakovića Bjelovar izjednačava na 1 : 1. I dok su domaći roditelji i navijači u gledalištu hvalili igru naše ekipe, mi smo se nadali još jednom golu, tim više što je naša ekipa i dalje dominirala svojom igrom. Utakmica je završila neriješenim rezultatom što je dobar rezultat kada se igra protiv odlične ekipe Mladosti, ali nama u gledalištu ostao je gorak okus nakon gole činjenice: broj udaraca prema protivničkom golu može se nabrojiti na prste jedne ruke.

Objavljeno u 22:43 • Komentari (0) • Isprintaj#

Korizmena tribina za mlade - Dario Šimić

U petak 11. ožujka u franjevačkom samostanu "Sv. Antuna Padovanskog" u Bjelovaru održana je korizmena tribina za mlade pod nazivom "Vjeruješ li ti?". Gost tribine bio je proslavljeni nogometaš Dario Šimić koji je posvjedočio svoju vjeru i ulogu prijateljstva sa Bogom u svojem bogatom sportskom uspjehu. Naravno, Dario Šimić je ujedno bio i jedan od glavnih razloga da su naši nogometaši i trener Mario Kos nazočili tribini na kojoj su postavili pitanja i razgovarali sa gostom tribine. Poslije tribine uslijedilo je neformalno druženje gosta, posjetilaca i organizarora tribine. To je bila zgodna prilika da mladi nogometaši iz "prve ruke" čuju iskustvo uspješnog bivšeg reprezentativca i saznaju ponešto i o duhovnoj komponenti života uspješnog sportaša.

subota, 05.03.2011.

NK Bjelovar prvak zagrebačke malonogometne lige "Mara 2011" !

Naši mlađi pioniri 1999. godišta odigrali su danas posljednju utakmicu zagrebačke malogonogometne lige i pobjedom nad NK Zagorec iz Krapine rezultatom 1 : 0 osvojili prvo mjesto. Jedini gol, ali dovoljan za osvajanje prvog mjesta postigao je Borna Rebić, a ništa manje nisu zaslužni i slijedeći igrači: Juraj Fanton, Toni Brezina, Arijan Res, Nikola Kozić, Mateo Romek, Alessandro Kos, Marijo Rajić, Jurica Baronić, Leonardo Mlinarić, Franko Kovačević, Marko Knežević, Patrik Šantalab, Ivan Vrban, Marin Nikolić i Marijano Prodanić.

Od ZMNL MARA 2011

U ligi je sudjelovalo 12 ekipa: NK Zagorec (Krapina), NK Kustošija, NK Jarun, NK Lokomotiva, NK Trnje, NK Lokomotiva II, NK Dubrava, NK HAŠK, NK Otočac, NK Duga Resa, NK Rudeš i NK Bjelovar. Naša ekipa ostvarila je 11 pobjeda sa 66 datih i 8 primljenih golova odnosno 33 maksimalna boda. Drugo mjesto osvojio je naš već stari poznanik iz prošlih zagrebačkih liga i zimskog kampa u Vodicama - NK Zagorec iz Krapine sa 9 pobjeda, jednom neriješenom i jednom izgubljenom utakmicom, te osvojenih 28 bodova. Treće mjesto osvojila je NK Kustošija sa 8 pobjeda i 3 poraza odnosno 24 boda.
Za najboljeg igrača lige proglašen je naš Mario Rajić.

Možda će zvučati neskromno ako kažemo da je naša ekipa ponovo pokazala da igra najljepši nogomet i da je i ove godine zasluženo osvojila prvo mjesto.
Čestitke igračima i treneru, a roditeljima posebna zahvala za solidarnost, te financijsku i logističku podršku.

Objavljeno u 22:39 • Komentari (0) • Isprintaj#

srijeda, 02.03.2011.

Roditeljski sastanak

Roditeljski sastanak će se održati u klupskim prostorijama u četvrtak u 18.00.

Objavljeno u 10:30 • Komentari (0) • Isprintaj#

<< Prethodni mjesec | Sljedeći mjesec >>

Opis bloga

Školu nogometa "dr Anđelko Višić" u Bjelovaru polazi nekoliko godišta malih nogometaša, a jedni od najuspješnijih su oni rođeni 1999. godine. Pod stručnim nadzorom i budnim okom svojeg učitelja, trenera i nadasve prijatelja djece Maria Kosa ostvarili su već zavidne sportske rezultate. Blog je otvoren sa namjerom da na ovom mjestu zajedno pratimo sportske uspjehe (i neuspjehe) naših malih nogometaša i saznajemo informacije o rasporedima treninga i utakmica. Postovima će se javljati trener Mario i zainteresirani roditelji, a nadamo se i prigodnim i konstruktivnim komentarima i prijedlozima, sve u cilju da damo maksimalnu podršku našim nogometašima i treneru.