četvrtak, 30.09.2010.

4. kolo Regije B NK BJELOVAR II - NK GARIĆ 5 : 2

Od Sezona 2010/11

Prošle nedjelje 26.09. sa početkom u 10. sati na pomoćnom terenu gradskog stadiona u Bjelovaru odigrana je utakmica 4. kola Regije B protiv pionira iz NK Garić. Bjelovarski pioniri 1999. godišta odnijeli su zasluženu pobjedu nad vrlo dobrim vršnjacima iz Garešnice. Prvo poluvrijeme u kojemu su domaći diktirali igru završilo je rezultatom 3 : 0. U drugom poluvremenu trener Kos je napravio izmjene u ekipi kako bi odmarao ionako već umorne igrače, nakon čega su gosti počeli preuzimati laganu incijativu, što je rezultiralo sa 2 gola gostiju, ali i sa još 2 gola domaćih. Ne treba zaboraviti spomenuti i nemilosrdnu jesensku kišu koja je gotovo cijelo drugo poluvrijeme "prala" sve igrače, trenere, pa i nas roditelje, pa su već svi nestrpljivo čekali kraj utakmice.
Igrali su svi igrači 1999. godišta izuzev ozljeđenog Marija Rajić i bolesnog Tonija Brezina, a u pojačanje su stigli i tri igrača iz 2000. godišta: Patrik Šantalab, Siniša Đipalo i Branimir Frčko. Sve pohvale igračima na igri po lošim vremenskim uvjetima, te jedan veliki BRAVO za pobjedu!
Eh da... tko je dao golove? Treneru? wave

Objavljeno u 23:05 • Komentari (0) • Isprintaj#

subota, 25.09.2010.

5. kolo Regije A NK Bjelovar - NK Slaven Belupo 0 : 3

Današnja utakmica 5. kola Regije A protiv NK “Slaven Belupo” završila je rezultatom 0 : 3 za koprivničke pionire. To je drugi poraz u ovoj sezoni i drugi na domaćem terenu (prvi je bio protiv NK “Mladost” iz Ždralova). I ovog puta došli su do izražaja fizička snaga i brzina godinu dana starijih protivnika koji su odigrali kvalitetno eliminirajući svaku priliku naših pionira. U ovakvim utakmicama je zapravo manje bitan rezultat, a puno važnjije sakupljanje iskustva i kaljenje za slijedeću sezonu kada će se igrati sa jednako starim i jakim protivnicima. Na žalost, našu ekipu i dalje muče viroze i ozljede, što utjeće na kvalitetu igre i konačan rezultat. Sutra nas očekuje utakmica 4. kola Regije B sa NK “Garić”, a slijedeću subotu bi trebali odigrati utakmicu 6. kola Regije A sa NK “Virovitica”. Nadamo da će naši pioniri do tada prizdraviti i pružati kvalitetniju igru. Igrali su: Juraj Fanton, Nino Majdandžić, Matej Hudaček, Nikola Kozić, Arijan Res, Toni Brezina, Franko Kovačević, Borna Rebić, Jurica Baronić, David Jurčević, Marin Nikolić, Franjo Jaković, Fran Turković, Marko Butorac i Mateo Romek, a zbog bolesti, ozljeda i ostalih razloga izostali su Bogdan Lacković, Leonardo Mlinarić, Alessandro Kos, Marijano Prodanić i Mario Rajić.

Utakmica je odigrana na velikom pomoćnom igralištu gradskog stadiona na kojemu se zbog lošeg i neravnog terena ne može kvalitetno odigrati utakmica. Glavni teren je danas bio slobodan, a seniorska ekipa otputovala je na prvenstvenu utakmicu u Belišće. Nečijom odlukom nije se dozvolilo odigravanje utakmica za uzraste U-12 i U-14 na glavnom terenu što je u najmanju ruku izraz omalovažavanja ponajprije igrača, njihovih trenera pa i nas roditelja koji dolazimo (i vozimo) na utakmice dajući podršku našim igračima. Zar se trud na gotovo svakodnevnim treninzima ne može nagraditi igranjem na dobrom terenu? Zar smo i loši domaćini koji gostujuću ekipu primamo na lošiji teren i istovremeno svojoj ekipi ne pružimo sve uvjete za bolju igru i bolji rezultat? Zar je glavni teren toliko osjetljiv na rijetke utakmice pionira, a neosjetljiv na gotovo svakodnevne treninge seniora? I na kraju, zar i mi roditelji i ostali dobronamjernici nismo zaslužili utakmicu svoje djece pogledati i davati im podršku sa tribine, a ne sa mokrih i nepokošenih busena trave? Što reći nego da se radi o svojevrsnom maćehinskom odnosu prema malim nogometašima. Ogledalo svakog dobrog kluba je rad sa mlađim naraštajem i njegov odnos prema njihovim postignućima. Mora se reći da NK Bjelovar može puno bolje.

Objavljeno u 15:36 • Komentari (1) • Isprintaj#

četvrtak, 23.09.2010.

4. kolo Regije A NK Varaždin - NK Bjelovar 1 : 1

Naši dečki danas su odigrali odgođenu utakmicu 4. kola Regije A protiv svojih domaćina NK Varaždin. Nakon teških poraza bjelovarskih ekipa U-10 i U-14 malo je tko očekivao da će se U-12 ekipa u Bjelovar vratiti sa jednim bodom i tako pokazati da se može nositi i sa jednom od najboljih ekipa Hrvatske koja je k tome starija godinu dana.
Utakmica je odigrana po lijepom vremenu na velikom pomoćnom terenu sa umjetnom travom pokraj varaždinskog gradskog stadiona, a započela je sa kašnjenjem jer se nije pojavio sudac što je bio ozbiljan propust domaćina u organizaciji ove utakmice. Ulogu suca preuzeo je delegat utakmice.
Već na samom početku utakmice uvidjeli smo da se radi o vrlo kvalitetnoj ekipi U-12 NK Varaždina koja nije dozvoljavala našim dečkima da ozbiljnijje ugroze njihovog vratara. Trener Kos je od samog početka postavio igru svoje ekipe tako da se protivnik zadrži na sredini terena i tako neutraliziraju ozbiljniji napadi prema našem golu, a istovremeno brzim kontranapadima pokuša ostvariti prednost. Treba napomenuti da je ekipa U-12 na utakmicu otišla dobrano oslabljena: zbog ozljede ruke nije igrao Mario Rajić, zbog bolesti nije bilo golmana Bogdana, dok su neki igrači igrali bolesni, poglavito Toni Brezina. Tako je već u 15. minuti golom Arijana Res NK Bjelovar poveo 1 : 0, a u 28. minuti Varaždin je izjednačio golom iz slobodnog udarca. Naš golman Juraj bio je "prekratak" kada je u letu uspio dotaknuti loptu, ali ne i izbaciti iz putanje prema golu. U drugom poluvremenu domaći su opet dominirali, ali zahvaljujući borbenosti naše ekipe nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Treba pohvaliti cijelu ekipu koja je igrala disciplinirano, ali i golmana Jurja koji je uspio obraniti 3 sigurne prilike za domaćina. U drugoj polovici drugog poluvremena omjer snaga se je izjednačio, bilo je prilike i za NK Bjelovar, ali utakmica ipak završava neriješenim rezultatom 1 : 1.
Igrali su Juraj Fanton, Nino Majdandžić, Matej Hudaček, Nikola Kozić, Arijan Res, Toni Brezina, Franko Kovačević, Borna Rebić, Jurica Baronić, David Jurčević, Marin Nikolić, Leonardo Mlinarić, Marijano Prodanić, Franjo Jaković, Fran Turković i Marko Butorac.

Čestitke igračima i treneru! U subotu nas očekuje gostovanje Slaven Belupa i još jedna "infarktna" utakmica.

Objavljeno u 23:34 • Komentari (0) • Isprintaj#

nedjelja, 19.09.2010.

Vikend bez utakmica

Već nakon 3. kola u Regiji A i 2. kola u Regiji B došao je i vikend bez utakmica, a zahvaljujući kiši koja neumorno natapa nogometne terene. Već danas (u nedjelju) u poslijepodnevnim satima bi trebalo doći do prestanka padanja kiše i razvedravanja. Slijedeći vikend naši dečki dočekuju Slaven Belupo i Garić i nadamo se da će ljepše vrijeme pridonijeti i dobrim treninzima u nadolazećem tjednu. Pomalo se stabiliziraju i rasporedi u školama, pa će biti lakše posložiti sportske obaveze. Mi roditelji i mali nogometaši željno isčekujemo raspored za idući tjedan... yes

Objavljeno u 00:06 • Komentari (1) • Isprintaj#

nedjelja, 12.09.2010.

2. kolo Regije B NK Bjelovar - ŠN Papuk 5 : 2

Danas na gradskom stadionu u Bjelovaru, na velikom pomoćnom terenu odigrana je utakmica 2. kola Regije B između naših pionira i pionira Škole nogometa "Papuk" iz Orahovice. Iz rezultata od 5 : 2 za domaće dalo bi se naslutiti da se je radilo o rutinskoj utakmici za domaće, no nije baš bilo tako. U čvrstoj utakmici sudarile su se dvije kvalitetne ekipe, te su obje imale nekoliko šansi za postizanje golova. No, i ovoga puta ona tehnička komponenta igre domaće ekipe bila je presudna i prevagnula je ispred fizički nešto nadmoćnije gostujuće ekipe. Brzi kontranapadi, nabacivanja iz prekida igre u kazneni prostor protivnika i dobre obrane odlučile su pobjednika. Golove su dali: Franko Kovačević (2), Jurica Baronić (2) i Mario Rajić. Igrali su svi igrači 1999. godišta: Juraj Fanton, Marin Nikolić, Toni Brezina, Arijan Res, Nikola Kozić, Mateo Romek, Alessandro Kos, Marijo Rajić, Jurica Baronić , Borna Rebić, Marijano Prodanić, Leonardo Mlinarić, Franko Kovačević i Patrik Šantalab (2000.god.). Sve pohvale i čestitke ekipi i treneru na pobjedi!
U slijedećem kolu igra se u gostima protiv NK Rovišće.

Objavljeno u 22:41 • Komentari (0) • Isprintaj#

subota, 11.09.2010.

3.kolo Regije A NK Bjelovar - NK Podravina Ludbreg 11 : 2

Danas smo u Rajiću odigrali treće kolo protiv Ludbreške Podravine i pobijedili sa visokim rezultatom od 11 : 2. Posebno treba istaknuti prvo poluvrijeme u kojemu je postignuto osam golova i stvoreno nekoliko odličnih prilika za postizanje gola. Pioniri "Bjelovara" nastupili su u sljiedećem sastavu: Bogdan Lacković (Fanton) - Res (Turković), Rebić, Kozić (Nikolić), Majdančić-Brezina (Prodanić), Hudaček, Baronić, Rajić- Kovačević (Romek), Jurčević. Golove su postigli Rajić 4 gola, Kovačević 3 gola, Jurčević i Hudaček 2 gola.
U slijedećem kolu gostujemo u Varadžinu protiv NK Varaždin.

Objavljeno u 15:26 • Komentari (0) • Isprintaj#

srijeda, 08.09.2010.

Prijateljska utakmica u Koprivnici : Slaven Belupo - Bjelovar 0 : 9

Odigrali smo još jednu prijateljsku utakmicu sa Slaven Belupom 99` i u dobroj utakmici pobijedili rezultatom 9 : 0 ( 4 : 0 ). Golove su postigli Baronić, Brezina i Turković po 2, Rajić, Kovačević i Rebić po jedan. Ekipa NK Bjelovara nastupila je u sljedećem sastavu Bogdan Lacković-Prodanić (Romek), Nikolić, Majdančić (Butorac), Kozic-Brezina.Rajić, Baronić,Rebić- Kovačević,Jurčević ( Turković).
Nisu nastupili zbog obaveza u školi Fanton, Res, Mlinarić, Kos, Jaković i Hudaček a zbog bolesti Ivašković.
Treba posebno pohvaliti sve igrače koji su po lošim vremenskim uvjetima odigrali odličnu utakmicu.

Objavljeno u 23:06 • Komentari (0) • Isprintaj#

nedjelja, 05.09.2010.

1. kolo Regije B NK Mladost Ždralovi - NK Bjelovar 0 : 9

Danas je u Ždralovima odigrana utakmica 1. kola Regije B između NK Mladost II iz Ždralova i naših pionira 1999. godišta koja se u ovoj skupini vodi kao Bjelovar II. Naši pioniri odnijeli su visoku pobjedu od čak 0 : 9. Cijelom utakmicom dominirali su taktički zrelijom i tehnički ljepšim nogometom, te je nama roditeljima i ostalim dobronamjernicima preostalo samo glasnim pljeskom iskazati oduševljenje prikazanim. Igrali su svi igrači 1999. godišta i mlađi (2000. god. - Patrik Šantalab i Siniša Đipalo), izuzev bolesnog Marijana Prodanića kojemu želimo što skoriji oporavak. Golove su dali: Borna Rebić (2), Franko Kovačević (2), Marin Nikolić (11 m.), Jurica Baronić, Mario Rajić, Arijan Res i 1 autogol domaćih. Vratar Juraj Fanton imao je samo jednu ozbiljnu intervenciju ili točnije, domaći gotovo niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili našim vratima. Važno je napomenuti za one koji ne znaju: naši pioniri sudjeluju u dvije prvenstvene skupine za U-12 uzrast: Regija A i Regija B. U Regiji A igraju igrači 1998. godišta (5 igrača), te igrači 1999. godišta (13 igrača), a u konkurenciji gdje igraju gotovo svi 1998. godišta. U Regiji B kao NK Bjelovar II igraju igrači samo 1999. godišta (dakle onih 13 igrača) i mlađi iz 2000. godišta.
U slijedećem 2. kolu skupine B naši pioniri dočekuju NK Papuk iz Orahovice. Čestitke igračima i treneru na lijepoj igri visokoj pobjedi!

Objavljeno u 20:33 • Komentari (0) • Isprintaj#

subota, 04.09.2010.

2. kolo Regije NK Čakovec - NK Bjelovar 0 : 3

Danas je naša ekipa U-12 odigrala utakmicu 2. kola Regije A u Čakovcu, te je nakon poraza u 1. kolu ubilježila i prvu pobjedu. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0 : 1 golom Borne Rebić u 11. minuti. U drugom poluvremenu prednost je povećana golom Jurice Baronić u 37. minuti, a konačan rezultat od 0 : 3 postavio je Fran Turković golom u 50. minuti.
Čestike igračima i treneru na lijepoj pobjedi i prvim ovosezonskim bodovima!

Objavljeno u 23:20 • Komentari (0) • Isprintaj#

<< Prethodni mjesec | Sljedeći mjesec >>

Opis bloga

Školu nogometa "dr Anđelko Višić" u Bjelovaru polazi nekoliko godišta malih nogometaša, a jedni od najuspješnijih su oni rođeni 1999. godine. Pod stručnim nadzorom i budnim okom svojeg učitelja, trenera i nadasve prijatelja djece Maria Kosa ostvarili su već zavidne sportske rezultate. Blog je otvoren sa namjerom da na ovom mjestu zajedno pratimo sportske uspjehe (i neuspjehe) naših malih nogometaša i saznajemo informacije o rasporedima treninga i utakmica. Postovima će se javljati trener Mario i zainteresirani roditelji, a nadamo se i prigodnim i konstruktivnim komentarima i prijedlozima, sve u cilju da damo maksimalnu podršku našim nogometašima i treneru.